21 05 2010

Hikaye 1. Bölüm..

 
 
_MeKTuß_
 
ßen vampir olduqumdan beri bütün olaylar bütün hayatımız o kadar düzene girmişti ki bir kötü söz bizim için çok kırıcı olmaya başlamıştı bizim için.
 
Tabi ki hayatımız mükemmel bir şekilde işlemeliydi çünkü sonsuzluk,aşk ,sevgi,mutluluk,huzur hepsi vardı.Ailemden birkaç saat bile uzak kalsam onları özlüyorum onları çok seviyorum Alice’in alışveriş tutkusu olmadan, Emmet’in rahatsız edici şakaları olmadan, Edward’ımın o mükemmel gülümsemesi olmadan ,Carsil’in babacanlıqı olmadan ,Esme’nin tatlılığı olmadan , kızımın Renesme’nin varlığı o tatlı sesi olmadan nasıl yaşarım bilmiyorum….
 
Onlarsız nasıl yaparım bilmiyorum.
 
Onlardan asla ayrılmıcaktım asla….
 
Tabiki bu tehtit dolu mektubu alana kadar aslında bu mektuba kadar ne kadarda neşeliydim okuluma başlamıştım,aileme küçük bir ev yapmıştım,kardeşimle bir ofis bile açmıştım ….
 
Ama bu emeklerim boşa çıkabilirdi şu anda elimde tuttuğum mektup yüzünden…
 
Ne olursa olsun benim şu kötü şansım hiç bir zaman peşimizi bırakmıyacak anlıyorum artık ama ailem için her şeyi göze alırım onlara zarar gelmesin diye onlardan ayrı bile kalırım ve onlara zarar gelmesin diye bu lanet olası mektupta olanı yapacaqım….
 
_SoN GöRüŞ_
 
 
Ailemi son kez görecektim bu sabah volterraların yanına gitmeden önceki gün sonsuzluqun son günüydü benim için…
 
herneyse bu son günümü iyi deqerlendirmeliydim.
 
Tam Kalkıyodum ki Edward’ın yanımda olmadıqını fark ettim nerdeydi acaba düşünürken onun yokluqunu bile fark etmediqime inanamıyorum hemen kalktım ve
 
‘’Edward’’ diye haykırdım ve benim sonsuz aşkım hemen yanımda bitti.
 
‘’NeRdeydin aşkım?’’diye sordum.
 
‘’küçük cadıya kahvaltısını hazırlıyodum aşkım.kitabına öle dalmıştın ki seni rahatsız etmek istemedim’’.dedi
 
ßense kitabın elimde olduqunun bile farkında deqildim.
 
Ah Edward oLanları bi bilsen ama bu günlerde Renesmenin yanından ayrılmamalıyım Alice geleceqimi görmemeli….
 
‘’Neyse aşkım ben gidip kızımızı uyandırayım’’.dedim.
 
Tam Renesmenin odasına giderken beni kolumdan yakaldı ve
 
’Aşkım senin neyin var?’’diye sordu çünkü dalgınlıqmın farkına varmıştı.
ben ise ne cevap vereceqimi bilmeden sadece azımdan çıkan kelimelere yoqunlaştırdım kendimi
 
‘’ßirşey yok aşkım ne oldu?’’dedim anlamazdan gelerek…….
 
O ise‘’Neden bu kadar dalqınsın?’’ Diye yine azımı aradı.
ama ßen ona hiç bir şey anlatmamalıydım o yüzden yüzüme sahte bir gülücük kondurarak
 
‘’Senin yakışıklılıqından olmasın o . ‘’dedim hemen beni öpmeye başladı bende karşılık verdim ama Renesme’yi uyandırmam gerekiyordu o yüzden’’Dur aşkım.
Okula gitmemiz ve küçük cadıyı uyandırmamız lazım’’dedim isteksizlikle geri çekilidi.
 
‘’ßugün okulu assak olmazmı?’’ diye sordu.
ßende onunla geçireceqim son gün olacaqı için hemn ‘’Renesmeyi bırakıp kaçarız ‘’ dedim oda tabi hemen kabul etti.
 
Sonra kollarından ayrıldıqımda Renesmeyi uyandırmak için odasına gittim.
ama o çoktan kalkmıştı ve hazırlanıyordu’’oooo küçük cadıya baq sen kalkmışta hazırlanırmış ‘’ diye onu alnından öptüm bu onuda son görüşüm olabileceqi için bir kere daha öptüm ‘’tatlım hazırlanmanda yardımcı olmamı ister misin?’’diye sordum.
 
‘’lütfen anne lütfen bugün zaten Jackle buluşucaqım o yüzden bana biraz yardımcı ol’’diye göz kırptı.
 
’’tamam hadi senin şu cadı halanın hazırladıqı dolaba baqalım’’dedim ve Alice’le saatlerce alışveriş yapıp doldurduqumuz büyük dolaba koştum ve içinde bir traplez badi buldum mavi ve tatlı bir renkti onun altınada siyah dar keten pantılonunu çıkardım ve ikisinide üst üste yataqa uzattım’’baq baqalım küçük cadı nasıl’’ küçük bir sevinç çılıqı attı ve ‘’sen bir harikasın annecim ‘’ dedi ßnde ona ‘’sende cnm sende’’diye mırıldandım.
 
Tekrar anlından öptüm onu çok özleyecektim çok canım kızım benim tam o sırada Edward kapıda ßelirdi.
 
‘’hadi aşkım sende hazırlan yoksa okula geç kalcaqız’’ dedi ßnde ‘’tamam hemen geliyorum sen şu küçük cadının kahvaltısını yedir mızmızcılık ederse beni çaqır ben ona nasıl ceza verilir biliyorum’’dedim o ise sahte bir şaşkın ifade takınarak ‘’neymiş o ceza?’’diye sordu.
 
ßenSe Renesmeye göz kırpıp ‘’aramızda’’ diye dalqa geçtim Edward’la ah onla böyle eğlenmeyi ne kadarda özliyecektim.
 
’’neyse ben giyinmeye gidiyorum’’dedim ve odadan çıktım.
 
Devasa dolabımın kapaklarını acıp Renesmeye uyumlu olsun diye mavi dizlerimin üstüne kadar gelen bir elbise giydim ve yüzme renk gelsin diye biraz makyaj yaptım.
 
Sonra canımdan coq sevdiqim kocamın ve kızımın yanına gittim Edward beni ıslıklarla karşıladı kızımsa’’oooooo’’larla normal bir karşılama töreniydi bu artık bizim evde gelenek haline gelmişti bu karşılama biçimi hep benim karışlama biçimimdi çoqunlukla yani :D’’hadi küçük hanım sen bırak ooo larıda yemeqini bitir’’ dedim oysa ‘’tamam tamam ‘’ diye mızmızlanarak yemeqine döndü.
 
Edward’sa o sırada piyanosunun başına geçmiş benim ninnimi çalıyordu.
 
ßende hemn onun yanına gittim ve duvara yaslanıp onu izlemeye koyuldum.
 
O kadar güzeldi ki tam bir melekti onu çok ama çok seviyordum benim sonsuz aşkım olacaktı.
 
Tam dalmış düşünürken Renesme ‘’hadi artık okula gidelim yoksa geç kalacağız’’ diye beni derin düşüncelerimden uyandırdı’’tamam hadi ‘’ diye kabul ettim.
 
Edward’ta piyanosunu başından kalktı.Ve ailemle son kez arabamıza yürüdük.
 
Yol boyu havadn sudan atrtışmalar oldu.Okula qeldiqimizde Renesmeyi lise bölümüne bıraktık.
 
ßen Edward’a dönüp’’ee nereye gidiyoruz ‘’diye sordum o ise gülümseyip ‘’sürpriz’’ dedi’’aaa mızıkçılık yapma söyle’’diye şikayet ettim’’süprizler söylenmez o yüzden bu gün biraz sabırlı ol bayan Cullen’’ dedi ‘’tamam tamam’’ diye mızmızlanarak kabul ettim.
 
O gülümseyip yola döndü.ßir ara gidip italyaya bilet almam gerikiyordu.
 
Aslında daha çok merak ettiğim bir şeyler var volterra benim yeni yeteneklerimin mi peşinde aslında nerde bilecekler diye de düşünüyordum.
 
İnsanların geçmişini görebildiğimi,onları yönlendire bildiqimi aslında bu yeni yeteneklerimi de seviyorum ama çok kullanmıyorum kalkanımı daha çok seviyorum nede olsa o benim ilk göz ağrım.
 
Diğer yeteneklerimi kullanmak çok kolay oluyor kalkanımı ilk kullanmaya çalıştıqımda ne kadarda zorlanmıştım.
 
Ama volterra nerden biliyor benim bu yeteneklere sahip olduqmu yada bilmiyor sadece savaş için çağırdılar sadece kalkanım için ama ne fark eder ki ailemin iyiliği için sonsuza dek onlarla kalmamı isteyeceklerdi biliyorum mektupta savaş bittikten sonra dönebileceqim yazıyordu ama sanmıyorum beni bırakacaklarını.
 
Tam o sırada nereye gittiğimizi fark ettim buraya ilk geldiğimizde harika bir hotelde kalmıştık oraya gidiyorduk ah Edward’ım ne kadarda akıllı böyle’’ah Edward burası o mükemmel hotel ben burayı çok sevmiştim’’diye bu cetsine karşılık verdim yüzüme zorla bir gülücük kondurarak içinde olduqum ruh hali gülümsememi bile engelliyor.
 
’’evet aşkım burası o mükemmel yer’’sonra arabayı durdurdu ve indik.
 
Edward içeri girdiqimizde ‘’beni şurda bekle ‘’ diye asansörün yakınında bir yeri gösterdi ve sonra resepsiyona yöneldi.
 
Bende onu beklemeye başladım. 5-10 dk içinde yanımdaydı ‘’hadi odamıza çıkalım ‘’ dedi ve elimi tuttu.
 
Yukarı çıktıqımızda aynı oda olduqunu anladım ‘’Edward bunları nasıl ayarlayabiliyorsun ‘’ diye sordum o ise sırıtıp’’meslek sırrı ‘’ diye benimle dalqa geçti.
 
İçeri girmeden gözlerimin üstüne ellerini koydu ve kulaqıma ‘’sürpriz devam ediyor’’ diye mırıldandı bense homurdanıp bu süprizi kabullendim içeri beni sürükleyerek soktu ve qözlerimi açtıqında beni anlayamadıqım bir hızla banyoya taşıdıqını gördüm devasa büyük kuvetin içi köpük ve gül yapraklarıyla doluydu ben daha hiç bir şeyi anlayamadan beni öpmeye başladı bende karşılık verdim çabucak giysilerimi çıkardı kendi kilerini çoktan çıkarmıştı ve devasa büyük küvetin içindeydik………….
 
Sabaha karşı aklıma bilet almam qerektiqi qeldi yataktan kalktıqımda aklıma başka bir şey daha qeldi ne giyecektim yanıma hiç bir şey almamıştım’’Edward kıyafet aLmadık’’diye yakındım o ise gülümseyip ‘’ben aldım aşkım merak etme’’ dedi ve yine beni şaşırtmıştı’’ah benim akıllı kocacım bu işi kesinlikle Alice vermedin dimi?’’ dudaklarını ısırıp sonra yataqın kenarında duran çantayı işaret etti.
 
Yerden aldım ve içine baktım Allahtan bir kot elbise vardı yoksa onun içindeki hiçbir şeyi giyemezdim neyse hazırlandım ve aşaqıya inip bir laptop istemek aklıma geldi uçak bileti almak için iyi bir yoldu internet’’Edwar ben bir aşaqıdan Laptop alıp gelicem ‘’diye seslendim o ‘’ne yapacaksın Laptopbu’’ diye sordu ben ise aklıma ilk gelen şeyi uydurdum’’
 
Renesme’nin notlarına bakıcam ve biras nette takılıcam’’ deyiverdim ‘’tamam tamam ama çabuk dön özletme kendini’’ diye bana çapkın çapkın baktı’’merak etme sen ben senden uzun süre ayrı kalamıyorum hatırlarsan’’ ama bir sonsuzluk ondan uzak kalmak zorunda kalacaktım bu gün onla son günümdü aşaqıya inip Laptop istededim ve hemen bir tane buldum sonra bir uçuş şirketinin sitesine girip Alaska’dan İtalya’ya bir bilet satın aldım.
 
Sonra Laptobu kapadım hiç açılmamış gibi ve yukarı kocamın yanına çıktım o büyük yatakta uzanmış yatıyordu beni görünce gülümsedi ‘’yine özlettin karıcım ‘’ dedi bense sırıtıp ‘’biraz özlenmekte fayda var ‘’ dedim ama ben onu daha çok özliyecektim neyse yataqa oturup Laptob’u açtım ve Renesmenin notlarına baktım her zamnki gibi mükemmel notlara sahipti canım kızım benim her zaman örnek öqrenci olmuştur.
 
‘’Edward kızımız her zamnki gibi mükemmel notlar almış ve onu özledim’’dedim’’artık dönsek mi?’’ diye sordum.
 
‘’tamam aşkım sen nasıl istersen ben resepsiyona inip ödemeyi yapayım sende bu arada toparlan ‘’ dedi ve dudaqıma küçük bir öpücük kondurup aşaqıya indi toparlanacak bir şey yoktu sadece birkaç parça eşya vardı onları da hemen toplamıştım ve aşaqıya indim.
 
Edward kapının yanında beni beqliyordu hemen yanına gittim ve dudaqına küçük bir öpücük kondurdum ‘’hadi gidelim aşkım’’dedim oda cevap olarak elimi tutu.
 
Arabada giderken ikimizde konusmadık sadece debussy’i dinlemek bize yetiyordu ve onun melek yüzünü izlemek benim için yeterdi bu akşam saat 8’de uçaqa binip İtalya’ya gidecektim ve sonsuza dek onun bu yüzünü görmeyecektim.
 
Eve varmamız sadece 1 saat almıştı Renesme arabanın sesini duyunca hemen kapının önüne çıktı ‘’nerdeydiniz siz yaa’’ diye mızmızlandı’’geldik işte küçük cadı’’diye saçını okşadım oda ‘’hoş geldiniz annecimde bidahakinde benide alın bu halalarla uqrasmak çok zor oluyor’’kıkırdadı ben ve Edward’da kahkaha attık bunu duyan Alice ve Rosalie bizim yanımıza geldiler ‘’bu küçük cadı ne dedi öyle’’ diye sordu Rosalie..
 
‘’sizinle uqrasmanın zor olduqunu söledi’’dedim biraz ispiyonculuqun zararı olmaz Renesme ise bana ters ters baktı ‘’çok ispiyoncusun anne’’diye feryat etti bende kıkırdadım’’sanki söylemesem duymamışlardı’’diye kendimi savundum.
 
Renesme olduqu yerde homurdandı Alice Renesmenin saçlarını bozdu Alice Edward’ın ona yaptıqını Renesmeye yapıyordu Rnesme çok sinir olurdu saçlarının bozulmasınao sırada ‘’işte bundan bahsediyordum ‘’diye yakındı.
 
Renesme Edward’ta Alice’in Renesmeye yaptıqı gibi Alice’in saçını bozdu Alice hareketini yapıp dilini çıkardı ve ondan kurtuldu Renesme ‘’saqol ßaßa ‘’diye Edward’a sarıldı bende
onlara sarıldım sonra beraber gülüştük.
 
Akşama kadar oturup muhabbet ettik üzgün olupta mutlu davranmak ne kadar zordu…
 
Saate baktıqımda 18:30 du eve gitmem ve hazırlanmam gerekiyordu ama ailemin yanından ayrılmıyacaktım.
 
Saat sekiz olmuştu şimdi yola çıksam anca varırdım havalimanına bütün aileme son kez tek tek baktım sonra Edwardıma son kez baktım ve kalktım.
 
Alice’’nereye ?’’ diye sordu bende ‘’lavaboya ‘’diye cevap verdim sonra Edward’ın dudaqına küçük son bir öpücük kondurdum.
 
Baybay aşkım ,baybay kızım baybay Alice,baybay ,Rosalie,baybay Jasper ,baybay Emmet,baybay Esme ,baybay Carlise, baybay Alaska……………
 
Sabaha karşı 5’te İtalya’daydım uçaktan indim ve bir taksi bulup volterranın gizli saklama yerinin sokaqını söyledim benim için sonsuzluk bitmişti yaşayan bir ölüydüm ben artık ben diye bir şeyde kalmamıştı ben ailemin yanında bendim burada aptal bir vampir.
 
Volterranın olduqu sokaqa gelmiştik taksiciye bol bol bahşiş verip taksiden indim ve indiqimde Jane ile karşılaştım sırıtırak’’hoş qeldin Bella sana eşlik etmeye qeldim ‘’dedi bense üzqün ifademle ‘’hoş buldum Jane saol’’diye karşılık verdim ve sonra o gizemli koridorlarda ilerlemeye başladık .
 
Kısa bir yürüyüşten sonra volterraların devasa büyük odalarına vardık Aro’’hoş qeldin güzel Bella’’ diye karşıladı bende ‘’merhaba Aro ‘’diyebildim sadece daha sonra devasa büyük 3 koltuktan Caius oturduqunun boş olduqunu fark ettim.
 
Aro’ya doqru dönüp’’Caius nerde?’’ diye sordum o ise ben bu soruyu sorar sormaz dişlerini sıkıp öfkelendiqini belli eden birkaç hareket etti ‘’onun ismini bir daha anma o artık yok sonsuzluk hayatını sona erdirecek hatalar yaptı’’dedi baqırarak’’bende sona erdirdim onun hayatını’’ bir süre sonra ‘’artık onun yerine sen oturacaksın qüzel ßella ‘’dedi bense şaşırmıştım ve ölce bakıyordum.
 
’’ama ben savaştan sonra geri döneceqim öle yazmıştın’’ o ise sinsice sırıttı’’seninde dediqin qibi yazmıştın şimdi sölüyorum ailene kötü bişey olmasını istemiyorsan bizimle kalacaksın’’
 
Ben ise dehşete düşmüştüm bunu bekliyordum ama böle büyük bir şey olabileceqi aklıma gelmemişti.
 
’’ben ….ben istemiyorum’’diyebildim sonunda Aro sahte bir korku ifadesi kullanarak’’neden??‘’diye sordu
 
’’Hak etmiyorum ve şu lanet olası savaştan sonra gideceqim’’dedim ses tonum sinirden biraz yükselmişti.
 
’’duruma baqlı bu qüzel ßella’’diye cevapladı beni ve’’artıq en azından gidene kadar otur şuraya ‘’dedi eskiden Caius’un oturduqu koltuqu qöstererek bence o koltuk Jane ‘nin hakkıydın benden çok daha önce onlarla tanışmış ve yüzyıllardan beri onlara yardım etmiş biri kendimde itiraz etme hakkı bulamadım ve birkaç adımda merdivenleri çıktım ve oflayarak devasa koltuqa oturdum……..
 
Şu lanet ola şu savaş oldu ve bitti bende görevimi yerime getirdim bu arada Aro’nun diqer yeteneklerimden haberi olmadıqını anladım.
 
Savaşı biz kazanmıştık Aro haklıydı yeni doğanlar çok yetenekliydiler ama daha kendi yeteneklerinin farkında değildiler farkında olmadan yeteneklerini benim kalkanım üzerinde deniyorlardı.
 
Savaştan dönmüş öylece otururken devasa kapı açıldı ve………
 
 
NOT;
 
Vay canına harika olmuş Ecem'cim , aramıza yeni bir yazar daha katıldı kızlar!
 
Hikayelerde giderek çoğalıyor sitemizin büyümesi beni o kadar sevindiriyorki anlatamam!
 
Yeni bir kategori açtım Ecem adına gönderdiği yeni bölümler orada yayınlanıcak.
 
Melek'tende yeni bir hikaye var bildiğiniz gibi onu da sabırsızlıkla bekliyoruz!
 
Gerçekten mükkemmel bir yetenek Ecem devamını bekliyoruz tatlım..
 
Tabi yorum gelirse hadi bakalım kızlar eller kıvalyeye!
 
Sizde bize hikayelerinizi göndermek isterseniz;
 
 
Bize Ulaşın By Alice..
 
 

386
0
0
Yorum Yaz